×    ÖZDOĞAN GRUP'un temeli 1966 yılında, yapımını üstlenmiş olduğu Devlet Su İşleri, 2.Bölge Müdürlüğü’ne bağlı “Fethiye – Ören Sulama ve Tünel İnşaatı” ile Rıza Özdoğan Bey tarafından atılmıştır. Sektörde gösterilen başarılar sonucu kurumsal yapıya dönme ihtiyacı doğmuş, bu deneyim ve birikimi bir şirket çatısı altında birleştirmek amacıyla Özdoğan Kardeşler tarafından 1981 yılında Özdoğan İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. kurulmuştur.

    Zaman içerisinde artan iş hacmini karşılayabilmek ve ilerleyen sektör ihtiyaçlarına hizmet verebilmek amacıyla 1987 yılında kardeş şirket “Özkar İnşaat San.ve Tic. A.Ş.” kurulmuştur.

    Bu iki şirket de, kuruldukları günden itibaren sürekli kendini yenileyen, araştırmacı, uzman ve dinamik kadrosu, deneyimli saha ekibi ve sürekli takip etmekte olduğu son teknoloji ile inşaat, yol,baraj, otel,dekapaj,tünel , sulama ve her türlü altyapı inşaatı gibi sektörlerde hem yurt içerisinde hem de yurt dışında faaliyet göstererek,yaptığı çalışmalarda Türk inşaat sektöründe lider bir rol üstlenmiştir.

Özdoğan firması 500 milyon m³ ten fazla dekapaj işi yaparak bu alanda Türkiye’nin en büyük şirketi haline gelmiştir.

    Özkar İnşaat San.ve Tic.A.Ş. ise; Türkiye’de ilk kez, SSB (Silindirli Sıkıştırılmış Beton) teknolojisini bir baraj inşaatında kullanarak, Avrupa’nın en yüksek, dünyanın ise 5.yüksek SSB barajı olan “Çine Baraj” yapımını üstlenmiştir.

    2000 yılında, “ÖZKAR Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd.Şti.” bilgi birikimini ve hizmet anlayışını sigorta sektörüne de yansıtabilmek amacıyla kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana toplum sorumluluğu bilincini ve teknoloji odaklı olmanın verdiği güç ile sigortacılığın tüm dallarında hizmet vermektedir.

    Deneyim ve tecrübelerini, enerji alanında da hizmet verebilecek niteliğe ulaştıran grup, 2005 yılında, “ÖZDOĞAN Enerji’yi bünyesine katmıştır. 2006 yılın da ise; Yap-İşlet-Devlet modeli ile 142 MW “Ayvalı Barajı ve HES ihalesi” ni almıştır.

    İnşaat ve taahhüt sektörü birikimlerinden doğan projeler, turizm sektörüne girilmesine teşvik etmiş, 2005 yılında “ÖZDOĞAN Proje Mimarlık Mühendislik & Müşavirlik A.Ş.kurulmuştur. Şirketin en önemli hedefi; söz konusu yatırımlarda proje, yapım, yatırım ve işletme çalışmalarını kendi bünyesinde gerçekleştirmek olmuştur.

    Çeşitli iş kollarında faaliyet gösteren ÖZDOĞAN GRUP, gelişmekte olan turizm sektöründeki fırsatları değerlendirerek 2005 yılında Antalya Belek’te 120.000 m² alan üzerine, 5 yıldızlı CALISTA LUXURY RESORT otel inşaatına başlamıştır. Mayıs 2007’de faaliyete geçen otel, turizm sektöründe yapılan ilk projedir.

    İkinci turizm projesi olarak 2008 yılında, başkent Ankara’da yapımına başlanan ve JW Marriott Otel Zinciri tarafından işletilen 5 yıldızlı deluxe otel inşaatı 2011 yılında tamamlanarak hizmete girmiştir.

    Kurulduğu günden bu yana tüm çalışmalarında esas kabul ettiği; kalite, insan güvenliği, çevre ve doğa konularına göstermiş olduğu hassasiyeti, ISO 9001-2000 (Kalite Yönetim Sistemi),14001 (Çevre Sağlığı) 18001 (OSAS) belgeleriyle belgelendirilmiştir.

×